ایمپلنت چیست؟؟

فهرست مطلب

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی ساخته شده از فلز تیتانیوم است. برای جایگزینی ریشه دندان طبیعی به استخوان فک وارد می شود. یک دندان جایگزین مصنوعی به ایمپلنت متصل می شود. ایمپلنت به عنوان یک لنگر برای نگه داشتن دندان جایگزین عمل می کند.

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند؟

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، لثه های سالمی دارید و استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت دارید، ایمپلنت دندان ممکن است برای شما مناسب باشد. اگر استخوان فک شما کوچک شده است یا به طور طبیعی رشد نکرده است، ممکن است بتوانید پیوند استخوان را برای ساختن استخوان انجام دهید. پیوند استخوان راهی برای افزودن استخوان جدید به استخوان فک شماست. دندانپزشک یا دندانپزشک شما متخصص به شما خواهد گفت که آیا می توان پیوند استخوان را انجام داد.

مراحل انجام ایمپلنت به چه صورت میباشد؟

مرحله ۱

دندانپزشک یا متخصص شما به دقت دهان شما را معاینه می کند و از سر، فک و دندان های شما رادیوگرافی می گیرد تا متوجه شود آیا ایمپلنت های دندانی برای شما مناسب هستند یا خیر

مرحله ۱

مرحله ۲

در مرحله اول جراحی، دندانپزشک یا متخصص شما یک ایمپلنت دندانی را در استخوان فک شما در زیر بافت لثه قرار می دهد. سپس بافت لثه به جای خود دوخته می شود. با بهبودی بافت، ایمپلنت با استخوان پیوند می‌یابد و به لثه می‌چسبد. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بهبود یابد.

مرحله ۲

مرحله ۳

در مرحله دوم جراحی و پس از بهبود بافت، دندانپزشک یا متخصص شما یک اباتمنت را به ایمپلنت متصل می کند. اباتمنت پستی است که دندان جایگزین را به ایمپلنت متصل می کند. در برخی موارد، اول و دوم مرحله جراحی ایمپلنت ممکن است در یک مرحله انجام شود.

مرحله ۳

مرحله ۴

یک دندان جایگزین مصنوعی ساخته می شود و دندانپزشک یا متخصص شما آن را به اباتمنت می چسباند. ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا دندان جایگزین به درستی روی اباتمنت قرار گیرد.

مرحله ۴

مرحله ۵

هنگامی که چندین دندان یا همه دندان های خود را جایگزین می کنید، یک بریج ثابت به ایمپلنت های دندانی شما متصل می شود. بریج یک ترمیم دندان است که یک یا چند دندان از دست رفته را با پوشاندن ناحیه ای که دندان ندارد جایگزین می کند. بریج توسط ایمپلنت های دندانی در هر طرف دندان یا دندان از دست رفته محکم در جای خود ثابت می شود

مرحله ۵
پیمایش به بالا
به بالا بروید