جراحی زیبایی فک

جراحی زیبایی فک ، یکی از جراحی های صورت می باشد که برای رفع ناهنجاری هایی ؛ همچون جلو یا عقب بودن فک ، انحراف فک ، فاصله بین فک بالا و پایین و غیره انجام می شود ؛ افرادی که با مشکل ناهنجاری در فک مواجه هستند ، در صحبت کردن ، جویدن غذا ، تنفس کردن و غیره دچار مشکلاتی می شوند ؛

انواع جراحی زیبایی فک به شرح ذیل می باشد :

اصلاح جلو آمدگی فک : در این روش از جراحی زیبایی ، قسمتی از فک که دندان روی آن قرار گرفته شده است ؛ به عقب برده می شود تا هر دو فک بالا و پایین با یکدیگر همتراز شوند.

اصلاح عقب رفتگی فک : در این نوع جراحی فک ، بخشی از فک بریده شده و به عقب برده می شود تا دندان های فک بالا و پایین بر روی یکدیگر قرار گیرند.

اصلاح اپن بایت :  این عارضه باعث فاصله بین دندان های بالا و پایین می شود ، در این روش دکتر فک ابتدا جراح فک و صورت یک برش بر روی فک ایجاد می کند و پس از اصلاح ایرادات موجود با استفاده از پیچ و صفحه های مخصوص ، فک را در ناحیه مورد نظر تثبیت می کند.

جراحی فک پایین : معمولا زمانی عمل فک پایین ، انجام می شود که فک بالا به اندازه کافی رشد کرده باشد اما فک پایین به اندازه کافی رشد نکرده باشد و عقب تر قرار گرفته باشد ؛ در این صورت با انجام جراحی زیبایی فک ، فک پایین را در جای اصلی خود قرار می دهند.

جراحی فک بالا : در این حالت ، فک بالا به اندازه کافی رشد نکرده است که با انجام این جراحی ، جای قرار گیری آن را اصلاح می کنند.

مزایای جراحی زیبایی فک

سوالات متداول جراحی زیبایی فک

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی فک چه زمانی است ؟

بهترین زمان برای انجام این جراحی در سن ۱۸ تا ۲۵ سالگی می باشد ؛ زیرا در این سن ، رشد فک و صورت به تکامل رسیده و این جراحی باید در سنی انجام شود که بلوغ استخوانی فرد کامل شده است. البته در مواردی که بیمار مشکلات حادی داشته باشد بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم ، ممکن است بدون در نظر گرفتن سن ، عمل زیبایی فک انجام شود.

دوره نقاهت این جراحی چقدر است ؟

معمولا دوره بهبودی بعد از انجام عمل فک بین ۶ الی ۸ هفته می باشد.

این پروسه به چه میزان زمان نیاز دارد ؟

معمولا جراحی زیبایی فک به ۱ الی ۲ ساعت زمان نیاز دارد که با توجه به شرایط بیمار مدت زمان جراحی ممکن است تغییر کند و گاهی بیشتر شود. در مواردی که نیاز به جراحی فک بالا و پایین باشد این جراحی تا ۶ ساعت نیز به طول می انجامد.

میزان درد جراحی زیبایی فک چقدر است ؟

بعد از انجام این جراحی ، در حرف زدن و غذا خوردن محدودیت هایی ایجاد می شود. همچنین به مدت ۱ الی ۲ هفته تورم و درد وجود دارد که با مصرف داروهای مسکن و رعایت توصیه های بهترین فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی جراحی فک در کرج ، به مرور برطرف خواهد شد.

چه کسی عمل زیبایی فک را انجام می دهد ؟

در صورتی که بیمار نیاز به انجام این جراحی داشته باشد ، این جراحی می تواند توسط جراح و متخصص جراحی فک و صورت انجام شود.

چه مدت بعد از جراحی زیبایی فک می توان به انجام فعالیت های ورزشی پرداخت ؟

لازم است تا چند روز بعد از عمل فک ، بیمار استراحت داشته باشد و انجام هرگونه فعالیت سنگین را محدود نماید. بعد از گذشت ۱۰ روز می توانید به انجام فعالیت های عادی بپردازید اما از انجام ورزش های سنگین و هرگونه فعالیت شدید باید به مدت چند ماه خودداری شود.

اشتراک گذاری این پست

پیمایش به بالا
به بالا بروید